29 kwietnia 2011

Informacja prasowa - Home Broker: podwojenie liczby transakcji w drugim półroczu

Za pośrednictwem Home Broker zostało zawartych w pierwszym półroczu 2,7 tys. transakcji na rynku mieszkaniowym. W drugim półroczu ich liczba powinna się podwoić. Pośrednik, który jako pierwszy wprowadził zintegrowaną obsługę zakupu nieruchomości, planuje w tym roku rozpocząć działalność w kolejnych dziewięciu miastach. W zakresie oferty kredytów hipotecznych współpracuje już z 25 bankami. - W czerwcu za naszym pośrednictwem została zawarta rekordowa w historii firmy liczba 470 transakcji ku...
pna-sprzedaży na rynku mieszkaniowym. Kolejnego rekordu spodziewam się w lipcu. Mimo sezonu wakacyjnego skala naszego biznesu nie przestaje rosnąć – mówi Damian Milibrand, prezes Home Broker. Dlatego odważnie zakłada podwojenie liczby zawartych transakcji w drugim półroczu. W efekcie w całym roku ich liczba przekroczyłaby 8 tysięcy. – Po raz pierwszy w historii polskiego rynku jedna firma ma szanse pośredniczyć w tak dużej liczbie transakcji na rynku nieruchomości. To umocni naszą pozycję lidera w branży – podkreśla prezes.

Największy broker rynku pierwotnego

Średnio 45% zakupów mieszkań dokonanych przez klientów Home Broker w pierwszym półroczu przypadało na rynek pierwotny, a 55% na rynek wtórny. Pośrednik w szybkim tempie pozyskuje nowych partnerów do współpracy. Podpisał już umowy z 230 deweloperami. – Dla deweloperów jesteśmy atrakcyjnym partnerem do współpracy. Dysponujemy największą bazą klientów poszukujących mieszkań. Bardzo dobrze znamy rynek. W razie potrzeby opracowujemy politykę cenową. Zapewniamy finansowanie klientom kupującym mieszkanie na kredyt – wylicza Damian Milibrand. – Wkrótce zaproponujemy deweloperom kolejne unikalne na polskim rynku rozwiązania – dodaje.

Home Broker współpracuje wyłącznie z deweloperami, którzy udostępniają pośrednikowi mieszkania po cenie nie wyższej niż we własnych kanałach sprzedażowych. Pośrednik nie pobiera prowizji od sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym. Co więcej, dla klientów Home Broker mogą być dedykowane pakiety mieszkań na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach cenowych. Stale rośnie liczba inwestycji, w przypadku których Home Broker jest wyłącznym dystrybutorem mieszkań.

Dziewięć kolejnych miast w drugim półroczu

W minionym półroczu Home Broker rozpoczął działalność w pięciu nowych miastach. W drugiej połowie roku pierwsze placówki pośrednika pojawią się w dziewięciu następnych: w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Pile, Koszalinie, Słupsku, Olsztynie, Kielcach, Częstochowie i Bielsku Białej. Obecnie Home Broker ma 33 placówki. Do końca roku ich liczba powinna zbliżyć się do 50.

W oddziałach Home Broker pracuje już ponad 600 doradców. 400 specjalizuje się w doradztwie w zakresie obrotu nieruchomościami, a 240 w obsłudze finansowej transakcji. Plany zakładają zwiększenie ich liczby do 1000 w tym roku.

Unikalne połączenie oferty mieszkań i finansowania w jednym miejscu

Home Broker świadczy unikalną na polskim rynku zintegrowaną usługę doradztwa związanego z zakupem nieruchomości. Każdy klient od samego początku obsługiwany jest przez dwóch doradców – finansowego oraz specjalistę ds. rynku nieruchomości. Ich wiedza przenika się i uzupełnia. Na usługę składa się m.in. analiza potrzeb i przygotowanie oferty nieruchomości, analiza sytuacji finansowej, wybór finansowania, rachunek ekonomiczny całej inwestycji oraz obsługa prawna transakcji. W jednym miejscu klient może kupić mieszkanie dopasowane do swoich potrzeb, uzyskać najkorzystniejszy kredyt na sfinansowanie transakcji, a także ubezpieczyć lokal. W zakresie oferty kredytów hipotecznych Home Broker współpracuje już z 25 bankami. To pełny przegląd rynku.

Wzrost skali biznesu, obok rozbudowy sieci, to także zasługa wdrażania nowych, atrakcyjnych rozwiązań dla klientów. Przykładem może być oferta zamiany starego mieszkania na nowe połączona z wypłatą w gotówce do 25% wartości posiadanego lokalu czy darmowe ubezpieczenie transakcji zakupu nieruchomości od wad prawnych

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz