29 kwietnia 2015

Nowy styl zza oceanu: Amerykański glamour

Co wyróżnia styl american glamour?

Styl glamour jest pełen blasku, szyku i elegancji. Te motywy są również zauważalne w amerykańskiej odmianie tego stylu. Nic nie podkreśla eleganckiej aranżacji tak dobrze, jak złoty blask. American glamour nie lubi jednak przesady, dlatego złoto obecne jest najczęściej w postaci subtelnych akcentów na szlachetnym materiale. W amerykańskim apartamencie wszystko powinno emanować łagodnym blaskiem. Jednak błysk to nie tylko złoto. Kolejnym elementem charakterystycznym dla tego stylu są kryształy, które przywodzą na myśl stylistykę art déco. W amerykańskich wnętrzach kryształowe są nie tylko dekoracyjne naczynia, ale również lustra, blaty stołów, a nawet całe meble. Ważną rolę odgrywa również szkło, używane zwłaszcza w oświetleniu.

Amerykańska aranżacja rządzi się swoimi zasadami. Jest oparta na symetrii, co w praktyce oznacza, że prawie każdy przedmiot ma swojego brata bliźniaka. Ten prosty trik jest siłą tego stylu. Aby wzmocnić aranżację i podkreślić efekt symetrii, warto dodać do dekoracji kilka elementów z geometrycznym wzorem, np. poduszki lub dywan.

Jaki wzór dominuje w american glamour?

American glamour pokochał szewron. Największą zaletą tego wzoru jest jego uniwersalność – doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Szewron najlepiej prezentuje się na różnorodnych tkaninach: poduszkach, dywanach, zasłonach, obrusach. Co istotne, znakomicie współgra z innymi deseniami, można go przykładowo łączyć z pasami lub kratą. Jeżeli poszczególne elementy dekoracji są utrzymane w zbliżonej kolorystyce, nie musimy obawiać się geometrycznego „misz-maszu”.

 

 

Jakie meble pasują do wnętrz w stylu american glamour?

Wybierając meble do wnętrza utrzymanego w stylu american glamour, warto pomyśleć o tapicerowanych fotelach, których kształty podkreślone będą delikatnymi pinezkami, akcentującymi linię podłokietników. Elementem obowiązkowym jest również konsola, najlepiej taka, która posiadać będzie stelaż w kształcie krzyżaka i chromowane, błyszczące wykończenie. To „must have” dla każdego wnętrza utrzymanego w stylu amerykańskiego apartamentowca.

Jakie dodatki warto wprowadzić do wnętrza, by nadać mu wyszukanej elegancji charakterystycznej dla tego stylu? 

Złote lata 20. i geometryczne art déco idealnie komponują się ze stylistyką american glamour. Dodatki dekoracyjne charakterystyczne dla tego stylu przywodzą na myśl życie wystawnej elity. Ciekawym pomysłem są srebrne patery, kryształowe misy, szklane lampy lub szkatułki o geometrycznych kształtach z miedzianymi akcentami. Miedź to jeden z najmodniejszych kolorów w tym sezonie i może być doskonałą alternatywą dla złota i srebra.

www.westwing.pl

 
 

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz