4 stycznia 2017

Jak korzystnie i szybko sprzedać dom?

Sprzedając nieruchomość, należy kierować się kilkoma zasadami, aby wszystko odbyło się szybko i cena była satysfakcjonująca. Zasady te pomogą przebrnąć przez proces sprzedaży i uzyskać zadowalającą kwotę za tą nieruchomość.


Zasada 1 – Oszacowanie wartości

Pierwsza zasada, którą należy się kierować, by rozpocząć proces sprzedaży nieruchomości, to rzetelne oszacowanie jej wartości. Należy przejrzeć podobne oferty z danej lokalizacji i zobaczyć w jakich przedziałach cenowych takie nieruchomości są sprzedawane, pamiętając przy tym, że ceny ofertowe to jedno, a transakcyjne – drugie. Cena sprzedawanej nieruchomości nie może być za niska, ponieważ u potencjalnego kupca będzie budziła wątpliwości – może on podejrzewać, że sprzedawany dom ma jakieś defekty. Jeśli cena będzie zbyt wygórowana, od razu odstraszy potencjalnych klientów.

Zasada 2 – Sprzedaż samemu czy z agentem

Decydując się na sprzedaż domu na własną rękę, trzeba myśleć i działać jak agent nieruchomościowy. Należy dokładnie zorientować się w cenach oraz zasadach, jakie panują w branży nieruchomościowej. Ważne jest, by nie trzymać swojej oferty udostępnionej zbyt długo, ponieważ potwierdza to brak zainteresowania daną ofertą. Lepiej zdjąć ogłoszenie na około dwa tygodnie i wstawić je ponownie, niż cały czas podtrzymywać ofertę. Warto skorzystać z pomocy profesjonalisty, który będzie monitorował status ogłoszenia. Jest to dodatkowy koszt przy sprzedaży, ale szansa na sfinalizowanie transakcji znacznie wzrasta.

Zasada 3 – Odpowiednia promocja

Sprzedając dom, należy odpowiednio wypromować go w mediach, z których klienci korzystają przy sprzedaży i zakupie nieruchomości. W ogłoszeniu powinno się zamieścić cechy wyróżniające nie tylko przedmiot sprzedaży, ale również okolicę, w której się znajduje. Należy wspomnieć o parkach, placach zabaw, miłych sąsiadach, a nawet o ogrodzeniu, którym otoczony jest dom. Podczas promocji domu równie ważne są zamieszczone w ogłoszeniu zdjęcia. Warto skorzystać z pomocy fotografa, który przy niewielkim koszcie, w profesjonalny sposób przedstawi zalety i wyeksponuje atuty sprzedawanego domu. Dzięki takiemu zabiegowi oferta będzie się wyróżniać i budzić większe zainteresowanie wśród potencjalnych nabywców.

Zasada 4 – Przygotowanie domu

Przed sprzedażą i zrobieniem zdjęć należy dom odpowiednio przygotować. Wyczyszczone dywany, umyte podłogi czy posprzątane pomieszczenia, robią bardzo dobre wrażenie podczas oględzin domu, a także dużo lepiej wyglądają na zdjęciach. Warto też wnętrzom nadal jak najwięcej neutralności poprzez usunięcie prywatnych zdjęć, czy pamiątek. Przy kierowaniu się tymi kilkoma prostymi zasadami, cena sprzedaży domu może zostać zmaksymalizowana, a czas transakcji – zminimalizowany.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz