10 stycznia 2017

Nowe osiedla mieszkaniowe – atrakcyjne, nowoczesne, ale czy dobre dla każdego?

Lokale deweloperskie często usytuowane są na obrzeżach miast. Ceny ze względu na lokalizacje są stosunkowo przystępne, dzięki czemu mieszkania z tych ofert cieszą się tak dużym zainteresowaniem.
 

Klienci zainteresowani zakupem nieruchomości z rynku pierwotnego mają w czym wybierać, bo deweloperzy notują rekordy liczby rozpoczynanych budów. Nowe inwestycje w większości przypadków umiejscawiane są na obrzeżach miast ze względu na dostępność gruntów, na których mogą powstać. Lokale deweloperskie położone w takich miejscach zwykle kuszą ceną.

Infrastruktura

Najważniejszym czynnikiem, który wpływa na ceny nowych nieruchomości znajdujących się na obrzeżach jest sama lokalizacja. Zwykle te obszary nie posiadają aż tak dobrego dostępu do komunikacji miejskiej łączącej z centrum miasta. Uzupełniają aglomerację, ale stają się nadmiernym obciążeniem dla przewozu publicznego, a doprowadzenie linii komunikacyjnych następuje dopiero po jakimś czasie. Problem z komunikacją miejską może również przekładać się na sytuację drogową, gdyż więcej kierowców samochodów osobowych korzysta z dróg, co wpływa na intensyfikację ruchu drogowego i powoduje korki. Taka sytuacja nie jest regułą, ale warto to sprawdzić przed zakupem danej nieruchomości

Zaplecze dla rodziców

W nowych lokalizacjach położonych na obrzeżach miast, problem może stanowić brak dostępu do placówek oświatowych. Jest to istotne dla kupujących posiadających lub planujących dzieci. Może się okazać, że najbliższa taka instytucja będzie się znajdowała nawet kilka kilometrów od osiedla. Podobna sytuacja może dotyczyć również przychodni czy obiektów medycznych. Nie dla wszystkich może stanowić to problem, ale warto to sprawdzić przed ostateczną decyzją.

Sklepy i lokale usługowe

Na obrzeżach miast dostęp do sklepów spożywczych i lokali usługowych również może okazać się utrudniony. Przez taką sytuację codzienne zakupy mogą wiązać się z czasochłonną podróżą do najbliższego punktu handlowego.

Rozwój infrastruktury

Trzeba zwrócić uwagę, że wszystkie wymienione wyżej utrudnienia nie są stałe, a dana lokalizacja będzie się rozwijać, proponując coraz to nowe możliwości. Dlatego podczas podejmowania decyzji należy rozważyć wszystkie czynniki występujące na danym obszarze.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz