30 stycznia 2017

Trendy w aranżacji wnętrz w roku 2017. Jak modnie urządzić dom lub mieszkanie?

Styl skandynawski i industrialny powoli tracą na popularności. W nadchodzącym sezonie królować będą naturalność, kolory ziemi i meble kuchenne z ciemnymi frontami.


Naturalność najgorętszym trendem w aranżacji mieszkań i domów

Dominującym trendem aranżacyjnym w nadchodzącym sezonie będzie nawiązanie do natury. Popularne staną się ekologiczne materiały, takie jak: drewno, wiklina, papier, korek i wełna. Styl wnętrz zacznie czerpać wprost z natury – zarówno pod względem stosowanych surowców, jak i kolorystyki czy faktury. Modne będą domy i mieszkania w stylu botanicznym – z dużą ilością zielonych kwiatów, takich jak: bluszcz, palmy, paprotki i gardenie. Warto zwrócić uwagę także na ciekawe dodatki, na przykład tapety z motywem liści. Wnętrza urządzone w ten sposób wpisują się w modne ostatnio nurty ekologiczne i filozofię slow life. Jednocześnie jest to styl klasyczny i ponadczasowy.

Najmodniejsze kolory we wnętrzach: greenery i kolory ziemi

Pantone Inc. co roku ogłasza kolor, który będzie najmodniejszy w nadchodzącym sezonie. W 2017 został nim greenery, czyli soczysta zieleń. Kolor idealnie wpisuje się w trend botaniczny i ekologiczny. Popularnością cieszyć będą się również inne odcienie zielonego, takie jak mięta, butelkowa zieleń i szmaragd. Na topie pozostaną także barwy naturalne i kolory ziemi, na przykład ochra, miedź i terakota. Biały zostanie zastąpiony przez ciepłe odcienie beżu.

Ciemne meble kuchenne wracają do łask

Powoli przemija moda na białą kuchnię, która dominowała przez kilka ostatnich sezonów. W tym roku w katalogach firm meblowych znajdzie się znacznie więcej ciemnych mebli. Najmodniejsze będą grafity i inne odcienie szarości. Powrócą także meble z czarnymi frontami bez połysku. Najmodniejsze blaty w tym sezonie to te wykonane z marmuru i jego imitacji.

Które trendy wyjdą z mody w 2017?

Nie tylko białe meble kuchenne odchodzą właśnie do lamusa. Inne przemijające trendy, które cieszyły się ogromną popularnością jeszcze w poprzednim sezonie to między innymi:
• pastelowe kolory ścian i dodatków,
• kafelki łazienkowe typu metro,
• industrialne dodatki,
• naklejki naścienne i ramki z cytatami,
• ozdobny beton na ścianach i podłogach,
• gadżety z motywem ananasa.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz